Külliyede Hayat
 

SAĞLIKLI YAŞAM:

Üniversitemiz külliyesinde yer alan futbol ve basketbol sahalarının yapım işi devam etmektedir. Sahalarımız en kısa zaman da kullanıma geçecektir.

GÜVENLİK:

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun Gereğince Üniversitemiz Bağlı Birimlerinin Koruma Güvenlik Hizmeti Özel Güvenlik Görevlilerince Sağlanmaktadır.

ÖĞRENCİ BİLGİ İŞLEM MERKEZİ

Üniversitemiz öğrencilerine, üniversite bünyesinde ücretsiz wi-fi hizmeti verilmektedir. 

YEMEK 

Üniversitemiz bünyesinde; öğrencilerimizin güvenle beslenme İhtiyaçlarını karşılayabilecekleri öğrenci yemekhanesi mevcuttur. 
Üniversitemiz yemekhanelerinde kullanılan malzeme markaları ve ilgili belgeleri yemekhanelerimizde yer alan bilgi panolarından görebilirsiniz. 
Ayrıca; misafirlerinizi gönül rahatlığı ile ağırlayabileceğiniz misafir yemekhanesi de Üniversitemiz bünyesinde bulunmaktadır. 

KÜTÜPHANE

Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimizin kullanımına hazır kütüphanemiz mevcuttur. Üniversitemiz öğrencileri tarih ile kitap kokusunun birleştiği bir ortamda bilgi edinmenin zevkini yaşarlar.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kütüphanesi sağlık alanında yayınlanmış mevcut eserlerin derlendiği ihtisas kütüphanesi olma amacına yönelik faaliyet göstermektedir. Sağlık bilimlerine ait süreli süresiz tüm eserlerin kütüphane bünyesinde toplanılmasına başlanılmıştır.

Türkçe ve yabancı dillerdeki eserlerle Osmanlıca ve elyazmaları kaynaklarda geçmişte uygulanan teşhis ve tedavi yöntemleri, koruyucu tıp uygulamalarına dair eserler kütüphane bünyesinde toplanılmaktadır. Alternatif tıp uygulamaları eğitimlerine destek olmak amacıyla Sağlık Bakanlığımızın tanımladığı başlıklarda eğitim verileri oluşturmak için uzmanlarca tespit edilmiş kitapların Batı dillerinden, Uygurca, Arapça ve Osmanlıcadan Türkçeye çevirilerin ve transkriplerin yapılmasına yönelik çalışmalar başlatılmış bulunmaktadır.

Üniversitemiz bünyesinde hizmet vermekte olduğumuz 55 Eğitim Araştırma Hastanesi akademisyenleri, araştırmacıları ve tüm sağlık personeli ile sağlık alanında eğitim gören öğrencilere hizmet verecek sosyal mekanlara sahip ve teknik erişime uygun Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Külliyesi Kütüphanesi oluşturulma aşamasındadır

KANTİNLER

Üniversitemiz öğrencilerinin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabileceği kırtasiye kantinimiz ile ders aralarında sohbet edip birşeyler yiyip içe bilecekleri kantinlerimiz de mevcuttur.