Kevser Terzioğlu

1966 yılında İstanbul’da doğdu. Kuzguncuk İlkokulu ve Üsküdar Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne girdi. 1987’de mezun oldu.

1998-2000 tarihleri arasında Sudan’da bulundu. Bu esnada Afrika Üniversitesi’nde Arap dili eğitimi aldı.

Türkiye’ye döndüğünde özel sağlık alanında yöneticilik yaptı. Kuruluşundan itibaren Fide Yayınları’nın editörlüğünü üstlendi. Öykü, çocuk hikâyeleri ve derlemelerden oluşan kitaplar yazdı. Dergilerde deneme türü yazıları yayınlandı.

TC. Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nde özel araştırmacı olarak; Filistin’e Yahudi Göçleri’ni araştırdı. Marmara Üniversitesi Yakınçağ Tarihi’nde yüksek lisansını tamamladı.  Yüksek Lisans Tezi; “Osmanlı Filistini’nde Alman Kolonileri”, üyesi olduğu Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneği (ORDAF) tarafından yayınlandı. Halen aynı üniversitede doktora yapmaktadır.

Üsküdar Belediyesi’nde sosyal projelerden sorumlu Başkan Danışmanı olarak çalıştı. Kadın Konukevi, sokakta çalıştırılan ve okula gönderilmeyen çocuklar, uyuşturucu kullanan gençlerin rehabilitasyonuna dair merkezleri projelendirerek kurdu. “Avrupa Komisyonu Roman Arabulucusu” olarak çalıştı.

Yeni Şafak gazetesi internet yazarı olarak çalıştı.

Kuruluşundan itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı olarak çalışmaktadır.

Almanca, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Evli ve dört çocuk annesidir.