Erhan BAĞ
Öğrenci İşleri Daire Başkanı
erhan.bag@sbu.edu.tr

1968 yılında Karabük’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karabük’te tamamladı. Yüksek eğitimini İstanbul üniversitesinde tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu, hükümet ve liderlik Okulu, Middle East Studies çalışmaları mezunu.
Dış ticaret, organizasyon, emlak ve gıda sektörü gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketler kurdu, ortaklık faaliyetlerinde bulundu. Bağcılar Belediyesinde Veteriner Hekim, İzmit Belediyesinde Kültür Müdürlüğü, Kocaeli Valiliği AB Projeleri Koordinatörlüğünde üyelik, Derince Belediyesinde Özel kalem Müdürlüğü yaptı. Başakşehir belediyesinde Rehabilitasyon merkezi koordinatörü ve çeşitli sağlık projeleri görevlerinde bulundu.
Sağlık Bilimleri üniversitesinde Genel Sekreter Yrd. ve daire başkanlıkları görevlerinde bulundu; halen Daire Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
Çeşitli mesleki, sosyal, ekonomik sertifikalar ile ISO 22000 ve HACCP sertifikaları sahibi. Helal ve Sağlık Gıda Platformu kurucu heyetinde yer aldı; Platformun düzenlediği 3 adet Ulusal ve uluslararası Kongre düzenleme heyetinde görev aldı. 
 Uzun yıllar ulusal bir radyoda Sağlık yaşam ile ilgili program yapımcı ve sunucusu. Helal ve Sağlıklı hayat konularında Türkiye’nin birçok şehrinde, okullarda, STK organizasyonlarında konferans ve seminerler verdi, panel ve eğitimlere eğitimci olarak katıldı; Ayrıca Almanya, Belçika, Hollanda, Danimarka, İngiltere, İsveç ve Bosna-Hersek gibi Avrupa ülkelerinde çok sayıda konferans ve seminer verdi. Halen bu tip sosyal faaliyetlere aktif olarak katılmakta, mesleki, bilimsel ve sosyal çok sayıda STK da yönetici ve üye pozisyonunda çalışmaktadır. Hicri Takvim Araştırmaları Merkezi (HİTAM) nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Birçok gazete ve dergilerde yayın kurulu üyeliği ve yazarlık yaptı. İlgi alanlarıyla ilgili çeşitli broşür, kitapçık ve kitap çalışmaları bulunmaktadır.
Daire Başkanımız evli ve üç çocuk babasıdır.