Mustafa DOĞRU
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı
mustafa.dogru@sbu.edu.tr

1970 yılında Trabzon’un Arsin ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Araklı’da tamamladıktan sonra 1992 yılında Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi İşletme Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Yüksek lisansını “Yönetim ve Organizasyon” alanında “Yerel yönetimlerde stratejik planlarla ilgili araştırmalar ”tezi ile tamamlamıştır.

1993-2005 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli okullarda öğretmen olarak görev yaptı.

Bu süreç zarfında “Toplam Kalite Yönetimi” uygulamaları ve Yurtdışı Kardeş Okul Projeleri kapsamında çalışmalarda bulundu.

2005 yılı başlarında Güngören Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürlüğü görevine atandı.

Güngören Belediyesi bünyesinde Özel Kalem Müdürlüğü, Başkan Danışmanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerinde de bulundu.

Uyguladığı Güngören Ligi projesiyle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiden “Yerel Yönetimler Sosyal Proje” ödülü aldı.

Eylül 2015 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne atanarak kuruluş çalışmasında aktif rol aldı.

2016 yılı başlarında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na getirilen Doğru kısa bir süre de Rektör Özel Kalem Müdürlüğü görevine vekâlet etti.

Hobi anlamında amatör tiyatro, futbol, futbol antrenörlüğü ve hakemliği de yapan Mustafa Doğru çeşitli STK’larda yöneticilik yapmaktadır.

Evli dört çocuk babası olan Doğru İngilizce bilmektedir.