Murat SÖNMEZ
Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı
murat.sonmez@sbu.edu.tr

1973 Yılında Ankara’da doğdu.
İlkokulu Ankara Namık Kemal İlkokulu ve lise öğrenimini ise Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
1996 Yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığının açtığı sınavı kazanarak Mühendis Subay olarak göreve başladı.
1997-2001 Yılları arasında Ankara Elektro-Optik Sistemler Bakım Merkezi Müdürlüğünde Keşif Sistemleri Bölüm Amirliği görevini yaptı. Aynı süre zarfında 3 ay süre ile NATO Namsa-Lüksemburg’da optik-lazer simülasyonu üzerine eğitim aldı.
2001-2006 Yılları arasında Milli Savunma Bakanlığı Çorlu İnşaat Emlak Bölge Başkanlığında Kontrol Şefliği, İnşaat ve Emlak Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2006-2013 Yılları arasında Milli Savunma Bakanlığı İstanbul İnşaat Emlak Bölge Başkanlığında Etüd,Proje ve Keşif Kısım Amirliği görevinde bulundu. Yine aynı tarihler arasında Milli Savunma Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasındaki arazi takas protokolleri koordinatörlüğünü yürüttü. Tarihi Divanhane binası ve Cezayirli Hasan Paşa Köşkü’nün restorasyon projelerinde görev aldı.
2013-2016 Yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığında Fiyat Tespit Komisyon Başkanlığı, Teknik Hizmet Amirliği ile Etüd, Proje ve Keşif Kısım Amirliği görevlerinde bulundu.
26 Ağustos 2016 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesinde göreve başladı. 01 Eylül 2016 tarihinde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı görevine vekâleten atanmış olup halen bu görevi sürdürmektedir.
Evli ve iki çocuk babası olan Sönmez İngilizce bilmektedir.