DUYURULAR
X

Kalibrasyon Uzmanlık Eğitim Programı!..

13-07-2018

Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmeliği kapsamında Üniversitemize Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından sekiz eğitim programı alanında eğitim vermek üzere "Sertifikalı Eğitim Uygulama Yetki Belgesi" verilmiştir.

Eğitimlerle ilgili üniversitemiz ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastane Hizmetleri Başkanlığı arasında "Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Sertifikalı Eğitimi İşbirliği Protokolü" yapılarak eğitimlerin teorik ve pratik alanlardaki yetkinliğinin üst düzeye çıkarılması sağlanmıştır.

Sağlık tesisinde, tıbbi cihazların; test, kontrol ve kalibrasyonu uygulamaları, muayene ve kabul işlemleri vb. alanlarında çalışan (biyomedikal, fizik, elektronik mühendisi, biyomedikal teknikeri vb.) teknik personel kadrolarının eğitime katılımı önem arz etmektedir.

Eğitimler 30.07.2018-11.08.2018 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Külliyesi Biyokimya dersliğinde yapılacak olup, eğitim programı ve ücretleri duyuru ekinde yer almaktadır.

Eğitime katılacak test, kontrol ve kalibrasyon uzman adaylarının ön başvuru formunu (EK2) doldurarak 22.07.2018 tarihine kadar kalibrasyon@sbu.edu.tr adresine göndermesi ve başvuru ücretlerinin Ankara Vakıfbank Etlik Şubesi IBAN TR840001500158007305550229 hesabına yatırılması gerekmektedir. Ayrıca başvuru ücretlerinin gönderimi esnasında dekontta eğitimin ismi mutlaka yazılmalıdır.

Program için tıklayınız...

Başvuru Formu için tıklayınız...