DUYURULAR
X

EİDOS - MEDİCİNE Firması ile İşbirliği Protokolü Hk!..

24-06-2019

Değerli Akademisyenlerimiz;

                Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Eidos - Medicine Firması arasında imzalanan ‘’İş Birliği Protokolü’’ kapsamında, Eidos - Medicine firmasının özellikle robotik ve simülasyon teknolojisindeki imkanlarının; üniversitemiz bünyesinde eğitim öğretim sisteminde kullanılması, bu alandaki bilgi ve tecrübeden Ar-Ge faaliyetlerinde istifade edilmesi, know how transferi ile ortak seri üretime geçilerek ihtiyaca yönelik bazı ürünlerin geliştirilmesinde ve iyileştirilmesinde ortak çalışmalar yürütülmesi planlanmıştır.

                Yürütülen planlama faaliyetlerine bağlı olarak gelinen aşamada Rektörlük tarafından; Sağlık Bilimleri Üniversitesi adına Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sağlık Teknokenti (Teknopol İstanbul)’nin Eidos - Medicine Firması ile iş birliği faaliyetlerine devam etmesi kararı alınmıştır.

                Teknopol İstanbul ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Teknopolis) tarafından sizlerin konu hakkında bilgilendirilmesinin önem arz ettiği değerlendirilmiştir. Bu çerçevede yapılacak iş birliği kapsamında sizlerin de katkılarıyla robotik simülasyon cihazlarının geliştirilmesine yönelik Ar-Ge faaliyetlerine devam edilecektir.

                İhtiyaç duyduğunuz alanlarda sistemlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar başlatılabilir. Bu konuda fikri olanlar ya da bu alanda çalışmaya niyeti olanlar var ise fikirleri projeye dönüştürebilir, ortak çalışma zemini hazırlayabiliriz. Proje çalışmaları yürütenler var ise bu iş birliği çerçevesinde sizlerin de katkılarıyla birlikte yol alabilir ve projenize yön verebiliriz.

                İş birliği yapacağımız firmanın şirket yapısına, tematik çalışmalarına, faaliyet gösterdiği bölgelere ve ürünlerine ait tanıtım videosuna ve diğer tanıtıcı bilgilere aşağıda paylaşılan linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.medvisiongroup.com/

http://eidos-medicine.com/

                Yapacağınız değerlendirme ve inceleme sonucunda; Eidos - Meditsina firması ile yaptığımız iş birliği doğrultusunda bizimle birlikte yol almak, bize destek olmak isteyen ve çalışmalarımıza katkı sağlamak isteyen, kendi projesini ileri taşımak isteyen akademisyenlerimizin ofisimize dönüş yapmalarını rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

 

 

İrtibat Adresi:

Bünyamin GÖKGÖZ

Farkındalık, Tanıtım, Bilgilendirme ve Eğitim Uzmanı

Cep Tel: 0541 369 60 74

e-posta : bunyamin.gokgoz@sbu.edu.tr

 

Cansu AÇIKEL

Proje Uzmanı

Cep Tel: 0535 272 99 67

e-posta : cansu.acikel@sbu.edu.tr