Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

TEKMER

SBÜ TEKMER A.Ş., Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sağlık Teknokenti  A.Ş. ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) proje desteği ile 12 Ocak 2022 tarihinde kurulmuştur. 
 
SBÜ TEKMER Ankara Gülhane Yerleşkesinde 1015 m2 alan üzerine inşa edilmiş olup, bünyesinde; 16 kapalı ofis, 22 açık ofis, 1 toplantı salonu, 1 eğitim salonu, 2 laboratuvar ve 2 tasarım atölyesi içermektedir. 
 
SBÜ TEKMER, öncelikli olarak sağlık alanında faaliyet gösteren girişimcilerin sektöre kazandırılmasını, girişimcilik farkındalığının yaratılmasını, girişimcilik kapsamında faaliyetlerin düzenlenmesini ve KOSGEB hizmet ve desteklerinin girişimcilik ekosistemine ulaştırılarak ülkemizde katma değer yaratılmasını misyon edinmiştir.
Ön kuluçka aşamasında, girişimcilerin iş fikirlerini proje haline getirmelerine yardımcı olacak destekler sağlanmaktadır. 
 
Ön kuluçka sürecini başarıyla tamamlayan girişimciler projelendirilmiş fikirlerini hayata geçirmeleri ve prototiplerini geliştirmeleri için gerekli danışmanlık, mentorlük desteğinin sağlanarak bu kapsamda bir hızlandırıcı program sunulmaktadır. 
 
Kuluçka programı kapsamında yer alan yeni şirketlere, ürün geliştirirken ihtiyaç duyduğu teknik destek, ürün geliştirildikten sonra kurumsal süreç, finansmana erişim ve ticarileşme aşamalarında destekler verilmektedir. 
 
Ön Kuluçka/Kuluçka Aşaması Hizmetleri:
 
- İşletmeler için işlik alan desteği
- Ortak kullanıma yönelik makine, teçhizat alanı
- Ortak kullanıma yönelik yazılım alanı
- Toplantı salonu
- Eğitim Salonu
- Sergi Alanı
- Fotokopi Alanı
- Danışmanlık
- Muhasebe
- Avukat desteği