Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Görevlerimiz

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi; Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrenci adayları, öğrencileri, mezunları ve çalışanlarının yetenek, bilgi, beceri, ilgi ve istekleri ile Üniversite ve Ülke koşul ve ihtiyaçları doğrultusunda kariyer planlama ve geliştirme yetkinliklerinin iyileştirilmesini sağlamak Üniversitemiz ve mensuplarının saygınlığını ve tercih edilebilirliğini artırmak ve bu surette Üniversitemiz ve Ülkemizin insan kaynakları potansiyelinin ve performansının geliştirilmesine katkıda bulunmak ile görevlidir.

.....................................................................................................................................................................

İlgili Duyurular

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi e-insan Lansmanına Katıldık

18 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hayata geçirilen dijital hizmet platformu “e-insan” lansmanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Türkiye’deki birçok üniversiteden Rektör, Rektör Yardımcıları, Kariyer Merkezleri ve üniversite öğrencilerinin yer aldığı lansmana Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet ERDÖL ve Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi Yönetimi katılım sağladı.

Hizmete sunulacak olan “e-insan” platformu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen Kariyer Kapısı, Uzaktan Eğitim Kapısı, Yetenek Kapısı ve YTNK TV gibi araçların yanında, kamuda iş hayatına dair üretilen hizmetlerle ilgili işlem ve verilerin paylaşıldığı dijital hizmet noktasıdır.

https://www.cbiko.gov.tr/projeler/e-insan

Ulusal Staj Programı 2023 Yılı Başvuruları Başladı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, tüm kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin katılımı ile yükseköğretimde üç yıldır başarıyla sürdürülen Ulusal Staj Programı 2023 yılı başvuruları başlamış olup, 18 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Kamu kurum/kuruluşları staj imkânlarını yalnızca “Ulusal Staj Programı” ile sunmaktadırlar.

Son Başvuru Tarihi: 18 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ ve https://einsan.gov.tr/

Eski Duyurular

Ulusal Staj Programı (2022)

Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında, İstihdam ve Çalışma Hayatı başlığı altında yer alan 571.2 sayılı tedbire ilişkin Cumhurbaşkanlığı’nın sorumlu olduğu Ulusal Staj Programı projesi uygulama birliği sağlanarak yaygınlaştırılacaktır hükmü gereğince Cumhurbaşkanlığı tarafından staj, imkan, başvuru, takip vb. işlemler Kariyer Kapısı Platformunca yapılacaktır.

Kamu kurumları staj başvurulanı Ulusal Staj Programı ile alacaktır. Kamuda staj fırsatını kaçırmak istemiyorsanız başvurularınızı aşağıdaki web sitesinden kendi e-mail adresinizle yapabileceksiniz.

https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

Sık Sorulan Sorular(SSS) için:

Staj Seferbirliği Programı (2021)

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, tüm kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerimizin “Senin için Seferbiriz” teması altında birleştiği “Staj Seferbirliği” programı genç yetenekleri bekliyor.
Örgün eğitim veren lisans programlarında 2., 3. veya 4. sınıf (lisans 2. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme şartı aranmaktadır);
Ön lisans programlarında 1. veya 2. Sınıf (ön lisans 1. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme şartı aranmaktadır) isen;
Not ortalaman 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) ise;
Bu program tam sana göre!
Üstelik sınav stresine girmene gerek yok. Bas¸vuru degˆerlemeleri, sınırlı sınav performansı yerine, Cumhurbaşkanlığı I·nsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen liyakat ve şeffaflığın esas alındığı yenilikçi bir yöntemle yapılacaktır.

Başvuru Tarihi: 22 Şubat - 22 Mart 2021
Başvuru için: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

.....................................................................................................................................................................

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızın destekleri ve Bakanlıklarımız / özel sektörden gönüllü işverenlerimizin katılımı ile başlatılan “Staj Seferberliği” programı genç yetenekleri bekliyor.

Örgün eğitim veren lisans programlarında son sınıfa geçtiysen,
Not ortalaman 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) ise;
Bu program tam sana göre!

Üstelik sınav stresine de girmene gerek yok. İlk değerlemen, anlık performansı ölçen sınav yöntemi yerine liseden lisans son sınıfa kadar sergilediğin performansın, yetkinliklerini artırmaya yönelik yaptığın tüm çalışmalar ve elde ettiğin başarıların tamamı göz önünde bulundurularak yapılacak.

Önemli olan şimdiye kadar kendini geliştirmek için yaptıklarını sisteme eksiksiz girmen. Staj başvurusu esnasında beyan edip belgelendirdiğin her bilgi, sana ek puan olarak geri dönecek.

Başvuran tüm adaylar; aynı ölçütler üzerinden, şeffaf, adil ve izlenebilir bir ölçme yöntemi ile değerlendirilecek. Öğrenim gördükleri bölüm bazında ortalamanın üzerinde performans sergileyen adaylar paydaş kurum ve kuruluşların erişim sağlayabileceği “stajyer havuzu”na dâhil edilecek.

Bakanlıklarımız ve gönüllü özel sektör kuruluşları, stajyer havuzundaki adayları inceleyerek staj için kabul ettikleri adaylara tekliflerini gönderecek. Eğer kendini geliştirmek için yeterince çabaladıysan birden çok kurumdan teklif alabilir, senin için uygun olan kurumu tercih edebilirsin.

Aklına takılan soruları öngörmeye çalıştık ve buraya tıklayarak erişebileceğin “Sıkça Sorulan Sorular (SSS)” bölümünü hazırladık. Eğer sorularının cevabı SSS bölümünde yoksa stajseferberligi@cbiko.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsin, en kısa sürede sana dönüş yapacağız.

Son başvuru tarihi: 03.08.2020

Not: Henüz son sınıfa geçmeyen değerli öğrencilerimiz, COVID-19 nedeni ile staj süremiz ve kabul edilebilecek kişi sayımız sınırlı. Bu nedenle bu sene sadece son sınıf öğrencilerini kabul edebiliyoruz. Ama 2021’de daha kapsamlı bir Staj Seferberliği ile sizlerle buluşacağız.

Hepinize başarılar dileriz.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı

Başvurular https://www.yetenekkapisi.org/ adresi üzerinden yapılacaktır.

.....................................................................................................................................................................

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Yetenek Kapısı kariyer platformu (yetenekkapisi.org) hizmetine açılmıştır.

Yetenek Kapısı aracılığı ile;

Öğrenci ve Mezunlar; profillerini oluşturup özgeçmişlerini yükleyerek işverenlere kendileri hakkında doğrudan bilgi verme imkanına sahip olurlar. Kariyer merkezleri ve/veya işverenler tarafından duyurulan kariyer fuarları / etkinlikleri Ve ilgili eğitimleri inceleyebilir, başvuru yapabilirler. İşverenlerin profillerini / sundukları kariyer imkanlarını inceleyebilir, yayınlanan iş / staj ilanlarına sistem üzerinden daha etkin ulaşabilir, başvuruda bulunabilirler. Bununla birlikte, kariyer merkezlerindeki kariyer danışmanlarından randevu alabilir, üniversiteler ve işverenler ile iletişim kurabilirler.

İşverenler; oluşturacakları şirket profili ile, firmaları ve sağladıkları kariyer fırsatları hakkında öğrencilere bilgi verebilirler. İş / staj ilanlarını doğrudan öğrenci / mezunlara duyurabilir, başvuru alabilir ve dönüşlerini sistem üzerinden yapabilirler. Üniversite tarafından düzenlenen kariyer etkinliklerine katılabilecekleri gibi kendi planladıkları etkinlik ve eğitimleri de öğrenci / mezunlara ulaştırıp başvurulan alabilirler. Üniversite kariyer merkezleri ve öğrenci / mezunlar ile doğrudan iletişim kurabilirler.

Kariyer Merkezleri; öğrencilerinin kariyer durumlarını, öğrenciler ve işverenler arasındaki iletişimi, firmaların beklenti ve taleplerini anlayabilir, takip edebilir, öğrenci / mezun ve işverenlerle iletişimde kalabilirler. Üniversitenin farklı birimleri ya da işverenlerce gerçekleştirilecek kariyer etkinliklerini ya da eğitimleri öğrencilere duyurup katılımlarını sağlayabilirler. Kariyer Danışmanlığı hizmetlerine yönelik planlamayı sistem üzerinden gerçekleştirip, danışmanlık talepleri ve danışmanlık sürecine ilişkin detayları takip edebilirler. Öğrenci ve mezunlara ulaşmak istediklerinde hedef kitle belirleyerek topluca ya da bireysel olarak iletişim kurabilirler.

Yetenek Kapısına Nasıl Kayıt Olursun

Yetenek Kapısına Neden Kayıt Olmalısın

Faaliyetlerimiz

Etkinliklerimiz

IK Uzmanı Sn Hasan Pektaş tarafından Zoom uzerinden gerceklestirilen Sağlıkta Kariyer egitiminin kaydına Teams sayfamızdan ulasabilirsiniz. Teams kodumuz: 89k6ouy

Sn Hasan Pektaş: https://www.kariyer.net/ik-blog/insanlarin-hayatina-dokunuyoruz/

Mezun Bilgi Formu

Universitemizin daha üst seviyelere taşınabilmesi, hem ogrencilerimize verilen eğitimin hem de mezunlarımıza saglamak istedigimiz kariyer desteklerinin daha da iyileştirilmesi amacıyla merkezimizde cesitli çalışmalar yürütmekteyiz.

Bu kapsamda siz mezunlarımızla iletişimimizi ve etkileşimimizi arttırmak istiyoruz ve bir "Mezun Bilgi Formu" hazırladık. Sizlerden ricamız, birkaç dakikanızı ayırarak formu doldurup bilgilerinizi girmeniz ve universitemiz mezunu olan diğer arkadaşlarınızı bu formdan haberdar etmeniz.

Simdiden teşekkür ederiz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScnzKpBZlMecuh1WydGW2v6PNWQwT2N1_vGEg3zoY5pw--GKQ/viewform?usp=sf_link
.....................................................................................................................................................................

SBU Mezun Bilgi Sistemi

Mezun Bilgi Sistemi, tüm SBU mezunlarının iletişim ve kariyer bilgilerine ulaşmayı amaçlayan elektronik bir bilgi bankasıdır. Mezun Bilgi Sistemi için https://obs.sbu.edu.tr/oibs/kariyer/ adresinden kayıt olabilir; kaydınız varsa bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Sisteme kayıtlı aktif mezun sayısını arttırmak ve kayıtlı mezunların bilgilerini güncel tutmak ofisimiz için son derece önemlidir. Dünyanın neresinde olursanız olun, mezuniyetinizin üzerinden kaç yıl geçmiş olursa olsun sizi Mezun Bilgi Sistemi’ne kayıt olmaya davet ediyoruz.

.....................................................................................................................................................................

Mezun Temsilci Programı

Kariyer Ofisi tarafından başlatılan “Mezun Temsilci Programı” ile mezun veren her bir bolumumuzden bir temsilciye kendi bolum ve mezuniyet dönemlerini temsil etme görevini vererek, Üniversitemiz ile mezunlarımız arasındaki iletisimin ve bağın güçlendirilmesi hedeflenmistir.

2020 Mezun Temsilci Listesi

Amaç ve Hedeflerimiz

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi; Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrenci adayları, öğrencileri, mezunları ve çalışanlarının yetenek, bilgi, beceri, ilgi ve istekleri ile Üniversite ve Ülke koşul ve ihtiyaçları doğrultusunda kariyer planlama ve geliştirme yetkinliklerinin iyileştirilmesini sağlamak Üniversitemiz ve mensuplarının saygınlığını ve tercih edilebilirliğini artırmak ve bu surette Üniversitemiz ve Ülkemizin insan kaynakları potansiyelinin ve performansının geliştirilmesine katkıda bulunmak ile görevlidir.

13 Mayıs 2019 Resmi Gazete'de Yönetmeliğimiz...

SENATO KARARI...

Merkezin faaliyet alanları şunlardır:

a) Üniversite öğrencilerinin, mezunlarının ve çalışanlarının nitelik, saygınlık, tercih edilirlik ve bağlılıklarını en üst düzeye çıkarmak vizyonu doğrultusunda, bütüncül bir yaklaşımla kariyer planlama ve geliştirmeye ilişkin strateji, politika, proje, program ve organizasyon önerileri geliştirmek ve Rektörlüğe sunmak, onaylanan önerilerin uygulanmasına ilişkin faaliyetleri koordine ve kontrol etmek,

b) Üniversite öğrencilerine, mezunlarına ve çalışanlarına bireysel kariyer planlama, iş arama, mesleki ve kişisel birikimlerini sunma konusunda gerekli yetkinlikleri kazandırma ve geliştirmeye yönelik kurs, sertifika programları gibi eğitim faaliyetleri ile yayın faaliyetlerini gerçekleştirmek, koordine etmek ve desteklemek,

c) Üniversite öğrencilerinin, mezunlarının ve çalışanlarının kariyer planlama ve geliştirme performanslarını iyileştirmeye yönelik olarak bireysel potansiyellerini, kişisel özelliklerini, becerilerini, öz değerlerini, eğilim ve beklentilerini ortaya çıkarmak için gerekli kariyer danışmanlığı ve diğer hizmetleri vermek, verilmesini sağlamak,

ç) Kariyer faaliyetleri düzenleyen birimler, öğrenci kulüpleri, öğrenci konseyi vb. ile işbirliği ve koordinasyon içinde kariyer günleri vb. etkinlikleri planlamak, düzenlemek veya destek vermek,

d) İlgili özel ve kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği tesis ederek kariyer planlama ve geliştirme proje ve programlarının yürütülmesine destek vermek,

e) Merkez programlarına ve hizmetlerine paydaşlar ve ilgili çevrenin ilgisini artırıcı çalışmalar yapmak,

f) Kariyer planlama ve geliştirme, iş alanları ve imkânları ile hedef kitlenin kariyer yönelim ve beklentileri gibi konularda araştırmalar yapmak ve yaptırmak,

g) Mezunlar, mezun dernekleri ve vakıfları ile işbirliği halinde mezunların iş hayatındaki kariyer gelişimlerini izlemek ve ilgili bilgileri güncellemek,

ğ) Staj ve diğer eğitim ve kariyer geliştirme faaliyetlerinde kullanılmak amacı ile öğrenciler, mezunlar, iş yerleri, işler vb. ile ilgili Kariyer Geliştirme Bilgi Yönetim Sistemi oluşturmak ve işletmek,

h) Merkezin amaçları doğrultusunda her türlü basılı ve görsel yayını yapmak,

ı) Kariyer planlama ve geliştirme konusunda program ve faaliyetleri gerçekleştirmek,

i) Kariyer planlama ve geliştirme konusunda araştırma, yayın, proje, tez çalışmalarını teşvik etmek ve desteklemek,

j) Üniversite bünyesindeki lisans ve lisansüstü düzeydeki kariyer planlama ve geliştirme ile ilgili eğitim ve öğretim programları ile işbirliği projeleri oluşturmak ve uygulamak,

k) Kariyer geliştirme kapsamı içinde sosyal iş ağının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak,

l) Üniversite ile iş hayatı arasında köprü kurarak staj imkânları geliştirmek ve öğrencileri iş ortamı ile buluşturmaya yönelik faaliyetler gerçekleştirmek,

m)Kariyer planlama ve geliştirmeyi üniversiteye giriş öncesi, öğrencilik, mezuniyet sonrasını kapsayan ve aday-öğrenci-mezun-çalışan ve aileleri ile diğer paydaşları içerir bir bütünsel yaklaşımla ele alarak; amaçlar doğrultusunda gerekli diğer faaliyetleri gerçekleştirmek.