Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Teknopol İstanbul

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 23 Mart 2018 tarih ve 30369 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan kuruluş kararı ile kurulmuştur. İstanbul İli, Pendik İlçesi’nde Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak 55.742.88 m² alana sahiptir.
 
Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde; Sağlık Yazılımları, Yerli İlaç Üretimi, Medikal Tasarım Geleneksel Tıp Çalışmaları üzerine araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak isteyen kuruluşların ilerleyen dönemlerde bünyemizde yer alması ve sayılarının zamanla artırılması hedeflenmektedir. Projelerin fikri sınai mülkiyet hakları ve patent süreçleri ile bunların belgelendirme işlemlerinin yürütülmesi konusunda da hizmetler verilmeye başlanılmıştır.
 
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Sağlık Teknokenti bölgesinde 300 firmaya yer verilmesi öngörülmekte olup, bu 300 firmanın en az 50'si büyük, diğerleri küçük ve orta ölçekli olacaktır. Teknokent bünyesinde, 2023 hedefleri kapsamında 750 firma ve 7500 personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.
Halen Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi bünyesinde 14 personel ile hizmet verilmektedir. Ayrıca konteyner kent içerisinde 23 Ar-Ge firması bulunmakta ve 67 firma personeli çalışmalarına devam etmektedir.
 
2020 yılının son çeyreğinde açılması planlanan A Blok İdari ve Kuluçka Binası inşaatı tamamlanmış olup, binanın hizmete alınmasıyla birlikte 7300 m2 kapalı alana sahip olarak, 5500 m2 alan kiralanabilir alan kapasitesine ulaşılacaktır.