DUYURULAR
X

TYS (Türkçe Yeterlik Sınavı) Hakkında!..

30-12-2020

Ülkemizde yaşanan koronavirüs (COVİD 19) salgınının ortaya çıkardığı olumsuz durumlar göz önüne alındığında, Üniversitemiz programlarına 2016-2017, 2017-2018 ve 2018-2019 Eğitim-Öğretim yıllarında kayıtlı olup üst üste iki (2) yıl geçmesine rağmen Türkçe yeterlik belgesi alamayan öğrenciler için Türk Dili Bölümü tarafından TYS (Türkçe Yeterlik Sınavı) yapılacaktır.

Sınav, 07 Ocak 2021 tarihinde Türkiye saati ile 10.00’da Microsoft Teams üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Sınava girecek olan öğrencilerimizin (Ögrencinumarası).............@ogrenci.sbu.edu.tr biçiminde kendilerine açılan kurumsal mail adreslerinin şifresini temin etmeleri ve kurumsal mail adreslerini Microsoft Teams programında aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Bu işlemi henüz tamamlamayan öğrencilerimizin sınav tarihinden önce sistemde kayıtlı cep telefonu numaralarından sbusifre yazıp 7889'a SMS göndermeleri ve şifrelerini almaları önemle duyurulur.

Öğrencilerimizin sınava giriş talebinde ya da herhangi bir birime başvuruda bulunmaları gerekmemektedir. Sınava girecek öğrenciler, Türk Dili Bölümü tarafından kurumsal mail adresleri ile online sınıflara eklenecektir. Öğrencilerin sınava girebilmeleri için kurumsal mail adreslerine Microsoft Teams'den gelecek olan davet linkini tıklamaları ve açılan Microsoft Teams ekranında kurumsal mail adres ve bu adresin şifresi ile giriş yapmaları gerekmektedir.

Sınav günü fotoğraflı geçerli bir kimlikle sınav saatinden en az 15 dakika önce online sınıfa giriş yapılmalıdır. Sınav esnasında kameraların açık olması zorunludur. Kamerası açık olmayan öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır.

Microsoft Teams ve Mail Adresi ile İlgili Yaşanılan Sorunlar için tıklayınız...

E-Posta Şifrenize İlişkin Yapılması Gereken İşlemler için tıklayınız...