DUYURULAR
X

İngilizce Yeterlik Sınavına Girecek Öğrencilerimizin Dikkatine!..

19-09-2023
İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS)’na Girecek Öğrencilerimiz: Uluslararası bölümlere (yüzde 30 İngilizce okutulan Uluslararası Tıp, Uluslararası Diş Hekimliği, Uluslararası Eczacılık, Uluslararası Hemşirelik’e) kayıt yapıp bu sene yerleşen, İngilizce hazırlık okuyup başarısız olan veya bir şekilde hazırlık sınıfında 2 yılını tamamlamamış ve/veya farklı mazeretlerle kayıt donduran öğrencilerimiz 26 Eylül 2022 Salı günü saat 10:00 da L-Blok Derslik 1, Derslik 17, Derslik 18 ve Derslik 19’da İngilizce yeterlik sınavına girebilirler. Sınava girmek mecburi değildir. İngilizce dil becerisi az veya yetersiz olan öğrencilerimiz ve/ya sınava girmeyen öğrencilerimiz hazırlık sınıflarına doğrudan yerleşecektir. Sınava girecek öğrencilerimizin 18-22 Eylül 2023 tarihleri arası bölümlerinin öğrenci işlerine sınav için kayıt/bilgilendirme yapacaklardır. Sınava tüm İngilizce hazırlık okuyacak öğrencilerimiz girebilir. Sınavdan muaf olma durumları olan öğrencilerimizin yönergemize bakmaları, denklik tablosunu incelemeleri ve bu şartları sağlıyorlarsa fakülte/bölümlerinin öğrenci işlerine gerekli belgeleri ile dilekçe yazmaları gerekmektedir. Bu işlemlerini sınav tarihinden önce tamamlamalılar, eğer tamamlanmamışsa sınava gireceklerdir.

Yönerge için tıklayınız...

Sınav yüz yüze yapılacaktır. B1 plus düzeyinde grammar, reading, vocabulary ve farklı İngilizce becerilerinin ölçüldüğü çoktan seçmeli bir sınav olacaktır. Sınav günü öğrencilerimizin en az 20 dakika önce kayıt belgesi ve kimlikleri ile dersliklerde hazır olunması önemle hatırlatılır. Uluslararası bölüm öğrencilerimizden farklı durumları olanlar ve/ya bilgi almak isteyenler ydb@sbu.edu.tr adresine mail atabilirler. 

İngilizce hazırlık dersleri 02 Ekim 2023 de başlayacaktır. Hazırlık sınıfları akademik takvimine şu adresten ulaşabilirsiniz...

Sınıf listeleri ve ders programları için üniversite web sayfamızdan duyuruları takip edelim...