DUYURULAR
X

2022 Yılı Çobanbey Tıp Fakültesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınav Duyurusu!..

09-06-2022
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Çobanbey Tıp Fakültesi Tıp Programına 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına mahsus olmak üzere yazılı ve sözlü mülakat sınavı yapılarak öğrenci alınacak olup, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı başvurusu 01 Temmuz – 10 Ağustos 2022 tarihleri arasında online olarak https://basvuru.sbu.edu.tr/ yapılacaktır.

SBÜYÖS2022 Mülakat Sınavı başvuru değerlendirme süreci nedeniyle 21-27 Temmuz 2022 tarihleri arasında online başvuru sistemi kapalı olacağından adaylar, 01-20 Temmuz 2022 tarihleri ile 30 Temmuz – 10 Ağustos 2022 tarihleri arasında başvuru yapılabileceklerdir. 

Çobanbey Tıp Fakültesi mülakat başvurusuna lise diploması olmayan adaylar için lise bitirme sınavları sonunda elde edilen Bakalorya (IB) Sonuç Belgesi (ilmi- sayısal veya edebi - sözel) olanların başvurusu kabul edilecektir.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına başvurduğu halde yazılı sınava girmeyen adaylar mülakat sınavına alınmayacaktır.

• SBÜ Çobanbey Tıp Fakültesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Yazılı Sınavı Suriye’de bulunan Çobanbey, Azez, Cerablus ile Türkiye’de Kilis 7 Aralık Üniversitesi sınav merkezlerinde 22 Ağustos 2022 tarihinde (Suriye saati ile) 11.00’de yapılacaktır.

SBÜ Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Mülakat Sınavı Suriye’de Çobanbey Devlet Hastanesi Mülakat Merkezi ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi Mülakat Merkezinde 28 Ağustos - 01 Eylül 2022 tarihleri arasında (Suriye saati ile )10.00 -17.00 saatleri arasında yapılacaktır. 

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Çobanbey Tıp Fakültesi yabancı uyruklu öğrenci seçme ve yerleştirme sınavına sadece Suriye’ de yaşayan Suriye uyruklu aday öğrenciler ile Suriye’de mukim olan yabancı uyruklu adaylar başvuru yapabileceklerdir. Aday öğrencilerden ilk uyruğu Suriye olup, başvuru yolu ile Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığına geçen çift uyruklu adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru şartlarını taşımadığı halde usulsüz başvuru yaptıkları tespit edilen adaylar yerleşmeye hak kazansalar dahi kayıt işlemleri iptal edilecektir. 

2022 Yılı Çobanbey Tıp Fakültesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına başvuran adaylar, Üniversitemiz tarafından Türkiye’de yapılan SBÜYÖS2022 Yurt Dışından ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına başvuru yapamayacaktır. Aynı anda iki sınava da başvuru yaptığı tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Kesin kayıt hakkı kazansalar bile kayıtları iptal edilecektir. 

Türkiye’nin herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna kayıtlı olan Suriye uyruklu aday öğrenciler Çobanbey Tıp Fakültesine kesinlikle başvuru yapamaz. 

2022 Yılı Çobanbey Tıp Fakültesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınav Kılavuzu için tıklayınız...

Başvuru için tıklayınız...