HABERLER
X

Gülhane Tıp Fakültesi Akreditasyon Belgesi Teslim Töreni Düzenlendi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) tarafından akredite edildi. 

TEPDAD tarafından yapılan değerlendirme sonucu Tıp Fakültesi, 2029 yılına kadar akreditasyon almaya hak kazandı.
Akredite olan Gülhane Tıp Fakültemiz için Gülhane Külliyemizde bir tören düzenlendi. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Gerek, Rektör Yardımcımız ve Gülhane Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek başta olmak üzere fakülte dekanları, akademisyenler, idari personel ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.
Törende konuşan TEPDAD Başkanı Prof. Sayek, tıp eğitiminin gelişimini anlattı, teknolojiyle birlikte nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında önemli noktalara dikkat çekti. Tıp eğitiminin toplumların sağlık gereksinimlerini karşılamada duyarlı olması gerektiğini kaydeden Sayek şöyle dedi: “Tıp eğitiminin amacı sağlığın gelişmesini sağlayan ve koruyan, sağlık belirleyicileri üzerinde çalışan ve bunun sağlık sistemine adaptasyonuna katkı sunan ‘iyi hekimler’ yetiştirmektir. Yeni bilgi, bilimsel gelişme, kanıta dayalı tıp, hastalıklardaki değişimler, bireyselleştirilmiş tedavi, sağlık sistemlerindeki değişimler, profesyonellik, etik, iletişim, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme, toplum ve halk sağlığının öne çıkması, eleştirel düşünme, öğrenme yollarındaki çeşitlilik ve teknoloji kullanımı gibi etmenler tıp eğitiminde değişimi zorlayan faktörler arasında yer alıyor. Günümüzde sağlık yöneticilerinin de beklentileri var. Daha yenilikçi, teknoloji ve veri analiz becerileri olan, karar verme süreçlerinde hekim-hasta ortaklığına yer veren, değer temelli hizmet sunan, sağlık bilişim teknolojisini iyi kullanabilen, iyi iletişim becerilerine sahip liderler ve klinisyenler yöneticilerin tercihlerinde öncelikli sırada yer alıyor.”

Rektörümüz Prof. Dr. Kemalettin Aydın, törende bir konuşma gerçekleştirdi. Rektörümüz "Gülhane Tıp Fakültemiz Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği ve Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmeye layık görülmüştür. Tıp Fakültemizin bu başarısını çok kıymetli bulduğumu belirtmek isterim. Gerçekleştirilen bu belge takdim töreni ve geçirdiğimiz bu yol gösterici değerlendirme süreci için Sayın UTEAK Kurul Başkanımıza ve üyelerine teşekkürlerimi sunarım. Süreçte büyük emekleri ve katkıları bulunan başta Rektör Yardımcımız ve Gülhane Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik’i, üniversite yönetimimizi, tüm akademik, idari çalışanlarımızı ve öğrencilerimizi yürekten tebrik ederim. Gurur verici başarılarımızın her geçtiğimiz dönem katlanarak büyümesi temennisiyle…" şeklinde konuştu.
Rektör Yardımcımız ve Gülhane Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik ise "Geçtiğimiz zorlu sürecin ardında hep birlikte gösterdiğimiz büyük azim ve özveri yatıyor. Bugün Gülhane Tıp Fakültemizin Akreditasyon Belgesi'ni teslim alacağız. Dekanlık görevim boyunca bu süreçte benimle birlikte olan ve gecesini gündüzüne katarak çalışan kıymetli çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerimize teşekkür ederim. Bizi her zaman destekleyen başta değerli kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Rektörümüz Prof. Dr. Kemalettin Aydın olmak üzere tüm üniversite yönetimimize, akademisyenlerimize ve idari çalışanlarımıza belgemizin hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek'in Akreditasyon Belgesi'ni Rektörümüz Prof. Dr. Kemalettin Aydın ve Rektör Yardımcımız ve Gülhane Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik ‘e takdim etmesinin ardından tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

16-11-2023

Haber Galerisi