HABERLER
X

SBÜ Adana Şehir SUAM. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği Uzmanlık Eğitimi Akredite Edildi

SBÜ Adana Şehir SUAM. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından ulusal düzeyde akredite klinik olarak tescil edildi. 

Kliniğin Eğitim Sorumlusu ve Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhami Yıldırım; İdari Sorumlumuz Doç. Dr Talih Özdaş, öğretim üyesi arkadaşlarımız, uzmanlarımız, hemşirelerimiz ve tüm personelimiz ile, asistan eğitimi ile hastalara verdikleri hizmet, ameliyat sayısı , niteliği ve kalitesi , hastaların memnuniyet derecesi ve çalışan personelin haklarının korunması konusunda belirli standartları yerine getirdikleri için bu belgeyi almaya hak kazandıklarını belirtti
Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından verilen belgenin 5 yıl süreyle geçerli olduğunu, denetimin ardından uygun bulunması durumunda akreditasyonun devam edeceğini aktaran Yıldırım, "Şu anki kriterlerimizi temel alarak, eğitim ve hizmet anlamında modern tıp standartlarında çalışmalarımızı daha ileriye taşımayı hedefliyoruz" ifadesini kullandı.
SBÜ ailesi olarak hocalarımızı tebrik eder, Türkiye’deki Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanlık Eğitiminin standardize edilmesine vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz.

20-11-2023