HABERLER
X

SporFest 2022 Başladı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) tarafından öğrencileri sportif etkinliklerle bir araya getirerek motivasyonu artırmak ve pekiştirmek amacıyla bu yıl 3'üncüsü düzenlenen SporFest 2022 Bahar Etkinliği kortej yürüyüşüyle başladı. 

Gülhane Külliyesi'nde 15 spor branşında bir araya gelen bin 500'ün üzerinde öğrenci, Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği ile kortej eşliğinde yürüdü. Yürüyüşün ardından etkinlik alanına gelen öğrenci ve öğretim üyeleri, burada SBÜ Halk Oyunları Kulübü gösterileri ve öğrenci performansları ile stant etkinliklerini izledi. Etkinliğe, SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ankara Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ve çeşitli üniversitelerden rektör yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.

Festivale ilişkin değerlendirme yapan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, festivale yurt dışından ve yurt içinden öğrencilerin katılım sağladığını söyledi.

Festival kapsamında, öğrencilerin sportif ve kültürel aktivitelerle kaynaşmasını amaçladıklarını belirten Erdöl, "Bu vesileyle burada 1500'ün üzerinde sporcu yarışacak ve 25'in üzerinde kültürel aktivite olacak. Her şeyden önemlisi özellikle Sudan, Suriye, Özbekistan'dan gelen öğrencilerimizi, İstanbul, Ankara, Erzurum, Adana, İzmir, Bursa, Kayseri ve Trabzon'dan gelen öğrencilerimizle hepsini Gülhane'de buluşturarak önemli bir spor festivali yapmayı planladık." dedi.

"Öğrencilerimiz çok sevinçli"

Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen festivali tekrar başlattıklarına dikkati çeken Erdöl, bir hafta sürecek etkinlikte başarılı olan ekipleri ödüllendireceklerini aktardı.

Üniversite olarak yaptıkları etkinliğe birçok kurumun destek verdiğine işaret eden Erdöl, "Pandemi her şeyi etkilediği gibi bizim ulusal ve uluslararası etkinliklerimizi de ertelememize yol açmıştı. Şimdi yeniden öğrencilerimizle buluştuk. Öğrencilerimiz çok sevinçli. Burada şu anda 1500'ün üstünde öğrencimiz var. Buraya 3 ülkeden 15'er öğrenci getirdik. Onlar buradaki diğer öğrencilerle kaynaşma halindeler. Çok güzel bir aktivite olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

"SBÜ SporFest 2022", 18 Mayıs Çarşamba Günü düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

12-05-2022

Haber Galerisi