DUYURULAR
X

SBÜ YÖS 2023 Yurt Dışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme 2. Tercih İşlemleri!..

05-09-2023
AKADEMİK PROGRAMLARDA BOŞ KALAN KONTENJANLARA ADAYLARIN TERCİH İŞLEMLERİ

SBÜYÖS2023 Mülakat Sınavına giren ve başarı puanına göre tercihte bulunduğu halde hiçbir programa yerleşmeye hak kazanamayan adaylar; 06 Eylül – 07 Eylül 2023 tarihleri arasında Üniversitemiz http://basvuru.sbu.edu.tr adresinden ikinci defa tercih yapabileceklerdir.

İlk tercih işlemi sonucuna göre Üniversitemiz akademik birimlerin programlarına yerleşme hakkı kazanan ancak kendi isteği ile kayıt yaptırmayan adaylara; ikinci defa tercih hakkı tanınmayacaktır.

İkinci yerleştirme sonucuna göre yerleşmeye hak kazanan adayların ilanı 10 Eylül 2023 tarihinde yapılacak olup, kesin kayıt işlemleri; 11 -15 Eylül 2023 tarihleri arasında Üniversitemiz İstanbul Hamidiye ve Ankara Gülhane Külliyelerinde yapılacaktır.

Adaylar, tercih yapacakları programlara ve söz konusu programların sıralamasına kesin karar verdikten sonra sisteme giriş yapmalıdırlar.

Tercih edilen programlar ve sıralamalar yapılarak başvuru sistemine girildikten sonra “TERCİHİMİ KAYDET” “TERCİHİMİ KESİNLEŞTİR” sekmelerine tıklaması gerekmektedir. Aksi taktirde başvuru sistemi tarafından adayların tercihleri işleme alınmamaktadır.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yurt Dışından veya Yabancı Uyruklu Öğrencilerin 1. Tercih Yerleştirme Sonucuna Göre Lisans Programlarında Boş Kalan Kontenjan Listesi için tıklayınız...

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yurt Dışından veya Yabancı Uyruklu Öğrencilerin 1. Tercih Yerleştirme Sonucuna Göre Ön Lisans Programlarında Boş Kalan Kontenjan Listesi için tıklayınız...